piątek, 25 kwietnia 2014

Recenzja książki P.C Cast "Przepowiednia"

Dzień dobry! ♥

Dopiero co skończyłam czytać książkę "Przepowiednia" i chciałam się podzielić z Wami wrażeniami na jej temat. Właściwie książka leżała na mojej półce już od wakacji, ale jakoś nie mogłam wcześniej zabrać się za jej czytanie, zawsze wypadało coś innego. Ostatnio jak znalazłam chwilę czasu to sięgnęłam po nią i naprawdę nie żałuję! Książka jest bardzo dobrze napisana, oczywistym językiem oraz wciąga. Ja czytając nie mogłam się od niej oderwać.
Jako pierwsza książka wzruszyła mnie do łez. Moja ulubiona bohaterka pod koniec powieście umiera, czym się bardzo przejęłam..

"Przenieś się do mitycznego Partholonu…
Elphame od zawsze czuła się inna. Namaszczona przez największą boginię, otoczona jest przez swój lud czcią i szacunkiem. Wyjątkowość jest jednak dla dziewczyny nieznośnym ciężarem. Samotna,  pozbawiona przyjaciół  oraz namacalnego wsparcia bogów i duchów boi się, że nigdy nie pozna smaku prawdziwej miłości…
Wewnętrzny impuls pcha Elphame w kierunku ruin zamku MacCallan. Decyzja o odbudowie tej twierdzy całkowicie odmienia jej losy. Zyskuje cel w życiu, wiernych przyjaciół oraz zdolność kontaktu ze światem nadprzyrodzonym. Na jej drodze staje również tajemniczy Lochlan, z którym połączy ją o wiele więcej niż tylko namiętność. Wielka miłość tych dwojga zostanie wystawiona na ciężką próbę. Nad ruinami zamku MacCallan unosi się bowiem ponadstuletnia krwawa przepowiednia…"


Takie oto słowa, znajdujące się z tyłu książki, zachęcają nas abyśmy sięgnęli do tej lektury.  Według mnie ostatnie zdanie tego 'skrótu' trochę odnosi się od książki. Owszem opowiada ona o dziewczynie, która zostałam namaszczona przez Boginię, która przez swoją odmienność czuje się samotna i zamierza zmienić swoje życie zaczynając od odbudowy zamku MacCallana. Zamek ten stał jej się jej nowym domem, poznałam tam wielu wiernych przyjaciół, została Przywódczynią Klanu oraz spotkała miłość-mężczyznę, z którym miała przeżyć resztę swego życia. Miłość tych dwóch młodych ludzi została wystawiona na próbę, gdyż Elphame jest potrzebna Lochlanowi do spełniania Przepowiedni, która może ocalić jego ludzi. 
Czy miłość Lochlana jest wystarczająco wielka by ocalić Elphame i przy okazji swoich ludzi? A może Lochlan wykorzysta Boginię do spełnienia Przepowiedni?
Aby odpowiedzieć na te pytania musicie sięgnąć po tę książkę. Ja już znam odpowiedzi, teraz pora na Was!Osobiście polecam!

Jeśli macie jakieś swoje ulubione książki, podajecie tytuły, chętnie poczytam coś nowego :>


3 komentarze:

 1. Książka zapowiada się ciekawie, chyba ją przeczytam ;>
  Ja również polecam serie Dom Nocy-tej samej autorki co Twoja książka ;3

  Świetny blog ;*

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej na facebooku w grupie blogerzy napisałaś, że jesteś chętna na obs = obs, daj znać, czy nadal chcesz wymienić się obserwacją ;) www.ilonastejbach.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam w planach :D Przeczytaj Skrzydła Laurel, świetne są :D
  http://mbartkowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

~ Dziękuję, za każdy komentarz, one motywują mnie do blogowania ♥
~ NIE BAWIĘ W OBS ZA OBS!
~ Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj ♥
~ Wszystkiego rodzaju hejty, będą usuwane

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)