czwartek, 6 lutego 2014

My dream travel..

Witajcie!

Dzisiejszy post będzie się trochę odnosił do postu Before I Die- My Dreams, a mianowicie będzie o moich wymarzonych podróżach.

 • Pierwsze miejsce jakie najbardziej chciałabym odwiedzić to Londyn, uwielbiam to miasto. Jest ono stolicą Wielkiej Brytanii i leży nad rzeką Tamizą. Znajduje się w nim wiele zabytków takich jak Big Ben, Pałac Buckingham czy Tower Bridge. Wielu turystów przyciąga również London Eye, koło, które jest największym na świecie kołem widokowym. Zakupoholików bardzo uszczęśliwi fakt, że akurat w Londynie znajduje się najdłuższa na świecie ulica za sklepami Oxford Street, a ciągnie się aż 1,6 kilometra. W obrębie tej ulicy znajdują się sklepy takich marek jak H&M, TopShop czy Primark. Charakterystyczne dla tego miasta są dwupiętrowe, czerwone autobusy oraz czerwone butki telefoniczne. Mnie osobiście ciągnie do siebie sam urok i magia tego miejsca. Mimo, że jest to bardzo ruchliwe i pracownicze miasto, znajdą się w nim także ciche i spokojne miejsca takie jak Hide Park czy Parko obok Pałacu Buckingham, w których można odpocząć, pomyśleć, pomarzyć.. 
   
 • Drugie miejsce to Paryż, tak zwane "miasto miłości". Miasto to leży nad rzeką Sekwaną i jest stolicą Francji. Latem można zwiedzać miasto płynąc statkiem wycieczkowym po Sekwanie, co zapewne jest urozmaiceniem każdej wycieczki. Mi jak i zapewne większości Paryż kojarzy się z Wieżą Eiffla, ale jest tam także wiele innych ciekawych miejsc do zwiedzania takie jak: Katedra Notre-Dame, Luwr oraz Łuk Triumfalny. Paryż wyróżnia się specyficznym jedzeniem, którym są ślimaki i żabie udka. Nazywane jest także "stolicą mody" ze względu na liczne pokazy mody, odbywające się w sezonie letnim. Nie zapomniałam oczywiście o magicznym miejscu, gdzie bajki stają się rzeczywistością, o Disneylandzie. Jest to wspaniałe miejsce gdzie postacie Disney'a ożywają, znajdzie się w nim miejsce dla tych małych jak i dużych dzieci. 
   
 • Trzecim miejscem jest Nowy Jork, miasto to leży w Stanach Zjednoczonych u wybrzeży Oceany Atlantyckiego. Miasto kojarzące się z ruchliwymi ulicami, Statuą Wolności oraz wysokimi drapaczami chmur. Żyją w nim ludzie z każdego zakątka świata. Dzieli się ono na tak zwane dzielnice. W Manhatanie znajduję się Central Park, w którym można uciec od codziennego gwaru miasta, a w Brookly'nie znajduję znany Most Brookliński. Mi miasto to kojarzy się z zakorkowanymi ulicami, żółtymi taksówkami, ludźmi spieszącymi się do pracy, Broadway'em i Musicalami oraz z metrem. Większości również słysząc hasło "Nowy Jork" do głowy od razu przychodzi na myśl ulica Times Square, która jest najruchliwszą i najczęściej odwiedzaną ulicą w Stanach. 

    

A więc, to są 3 miasta, które pragnę odwiedzić w przyszłości, ale jedno być może, że w niedalekiej przyszłości, ale nie będę nic pisać jak nic nie jest potwierdzone. Wszystkie 3 miasta mają coś w sobie i mnie przyciągają. Mam nadzieję, że uda mi się je odwiedzić.Taka mała uwaga. W niedzielę planuję zrobić TAG, więc zachęcam do zadawania pytań w komentarzach, na wszystkie odpowiem, bez wyjątku!

A teraz do zobaczenia Kochani <3!

2 komentarze:

 1. Też chciałabym pojechać do tych miejsc ale chyba najbardziej do Nowego Yorku : ) Fajna notka

  zapraszam http://ironic-lifestyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najbardziej chciałabym jechać właśnie do Paryża <3

  Zapraszam do mnie
  http://bezsennaaaa-magias.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

~ Dziękuję, za każdy komentarz, one motywują mnie do blogowania ♥
~ NIE BAWIĘ W OBS ZA OBS!
~ Jeżeli blog Ci się podoba, to zaobserwuj ♥
~ Wszystkiego rodzaju hejty, będą usuwane

Dziękuję za odwiedzenie mojego bloga :)